Lanovková databáze » Lanovky a vleky ve světě
6-CLD/B Gassen - Richinen
- Data
- Fotografie
- Videa lanovek a vleků
- Chronologie lanovek (vleků) na této trase
- Mapa světa
- Hlasování
- Komentáře
- Sources

| Všeobecně | |
|---|---|
| Místo | Bellwald |
| resort | ?? |
| Region | Valais |
| Stát | |
| Název | Gassen - Richinen |
| Typ | 6-CLD/B |
| Výrobce | Garaventa |
| Rok výstavby | 2022 |
| Commissioning date | Nov 25, 2022 |
| Informace pro tělesně postižené |
|---|
| Bohužel nejsou dostupné žádné informace. |
| Zvláštnosti |
|---|
| Bohužel nejsou dostupné žádné informace. |
| geometric data | |
|---|---|
| Nadm. výška dolní stanice | 1621 m |
| Nadm. výška horní stanice | 2080 m |
| Vertical rise | 459 m |
| Route distance | 1481 m |
| Vodorovná délka | 1403 m |
| Průměrné stoupání | 33 % |
| Největší stoupání | 58 % |
| Počet podpěr | 11 Stk |
| Greatest spanwidth | 190, m |
| Max ground clearance | 16,7 m |
| Trackwidth drive | 6,4 m |
| Trackwidth line | 6,4 m |
| Trackwidth return | 6,4 m |
| Angle of wrap (drive wheel) | 180 ° |
| Drive altitude of site | 2083 m |
| Max. přepravní kapacita | 1600 Osob/hod |
| Travel time | 5,48 min |
| Driving speed line | 5 m/s |
| Driving speed station | 0,8 m/s |
| electrical data | |
|---|---|
| Electrical control | Frey |
| Remote control and telemonitoring system | Frey |
| Power control system | Frey |
| Number of drive | 1 Stk |
| Výkon pohonu (Rozjezd) | 388 kW |
| Výkon pohonu (Provoz) | 479 kW |
| Brzdový výkon | 451 kW |
| Continuous brake power | 451 kW |
| Poháněcí stanice | Horní stanice |
| Druh pohonu | elektrický |
| Traction of drive | electromechanical |
| Emergency drive | dieselový |
| Traction of emergency drive | hydrostatic |
| cabins data | |
|---|---|
| Typ spínacího aparátu | D3000 |
| Výrobce vozů | Doppelmayr |
| Model vozů | DCD 6 |
| Bubble colour | neutrální |
| sídlo | Kůže |
| Seat heater | Nee |
| Kapacita jednoho vozu | 6 |
| Počet vozů | 48 Stk |
| Vzdálenost vozů | 67,5 m |
| Časový interval vozů | 13,5 s |
| Druh garážování | Nadpodlažní |
| Umístění garážování | dolní stanice |
| Směr garážování | vpřed |
| Loading direction | zpětné |
| rope data | |
|---|---|
| Rope manufacturer | Fatzer |
| Length of haul rope | 3027 m |
| Total weight of haul rope | 23 t |
| Haul rope diameter | 45 mm |
| Nominal strength of haul rope | 1960 N/mm² |
| Breaking strength of rope | 1636 kN |
| Tensionstation haulrope | Dolní stanice |
| Tension type | Hydraulicky (regulovateln |
| Tension way | 5,0 m |
| miscellaneous data | |
|---|---|
| Transport uphill | 100 % |
| Transport downhill | 50 % |
| Tažná větev | levá |
| Construction costs | ?? CHF |
| Currency (Construction costs) | ?? |
| Doba výstavby | ?? Měsíců |
| Seasontime | ❄ ☀ celoročně |
| Situation of entrance | ?? |
| Situation of exit | ?? |
| Nástupní pás | Nee |
| Záchranná dráha | Nee |
| Integrated rescue system | Nee |
| Rope position control | Ano |
| Autonomní lanovka | Nee |
| Asset number (Trail map) | ?? |
Updates
Data: May 9, 2024
Fotografie: ??
Statistika lanovek a vleků
5305 visit(s) since Oct 29, 2022
Poslední návstěva May 26, 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 21877
Místo-ID: 2154
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/21877/datas.htm
Data: May 9, 2024
Fotografie: ??
Statistika lanovek a vleků
5305 visit(s) since Oct 29, 2022
Poslední návstěva May 26, 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 21877
Místo-ID: 2154
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/21877/datas.htm

Deutsch
English
Français
Italiano
Česky
Nederlands

