Lanovková databáze » Lanovky a vleky ve světě
10-MGD IGA-Seilbahn
- Data
- Fotografie
- Videa lanovek a vleků
- Chronologie lanovek (vleků) na této trase
- Mapa světa
- Hlasování
- Komentáře
- Sources

Line

Cabin

Line
| Všeobecně | |
|---|---|
| Místo | Berlin |
| resort | ?? |
| Region | Berlín |
| Stát | |
| Název | IGA-Seilbahn |
| Typ | 10-MGD |
| Výrobce | Leitner |
| Rok výstavby | 2016 |
| Commissioning date | 13 Apr 2017 |
| Informace pro tělesně postižené |
|---|
| The system is designed for the transport of physically disabled persons, the system can be slowed down for this purpose. |
| Zvláštnosti |
|---|
| Cable car for the IGA 2017. Route: Main entrance “Start Hellersdorf” (near the “Kienberg-Gärten der Welt” subway station) – Kienberg summit – Blumberger Damm (Gärten der Welt) Some gondolas have standing room only and are therefore designed to transport bicycles, wheelchairs and the like. 6 gondolas have a glass floor. The concession, which originally expired on December 31, 2022, was extended for 10 years on December 1, 2022. The facility remains closed in November for maintenance work. The regular cable car fare for adults is 6.50 euros. There are also monthly tickets and combination tickets with the natural bobsleigh run on the Kienberg. |
| geometric data | |
|---|---|
| Nadm. výška dolní stanice | 53 m |
| Nadm. výška mezistanice | 97 m |
| Nadm. výška horní stanice | 56 m |
| Vertical rise | 44 m |
| Route distance | 1500 m |
| Vodorovná délka | ?? m |
| Průměrné stoupání | ?? % |
| Největší stoupání | ?? % |
| Počet podpěr | 10 Stk |
| Greatest spanwidth | 345 m |
| Max ground clearance | 30 m |
| Trackwidth drive | 4,9 m |
| Trackwidth line | 6,1 m |
| Trackwidth return | 4,9 m |
| Angle of wrap (drive wheel) | ?? ° |
| Drive altitude of site | ?? m |
| Max. přepravní kapacita | 3000 Osob/hod |
| Travel time | 5,15 min |
| Driving speed line | 6 m/s |
| Driving speed station | ?? m/s |
| electrical data | |
|---|---|
| Electrical control | Leitner |
| Remote control and telemonitoring system | Leitner |
| Power control system | Leitner |
| Number of drive | 1 Stk |
| Výkon pohonu (Rozjezd) | 653 kW |
| Výkon pohonu (Provoz) | 482 kW |
| Brzdový výkon | ?? kW |
| Continuous brake power | ?? kW |
| Poháněcí stanice | Dolní stanice |
| Druh pohonu | elektrický |
| Traction of drive | direct drive |
| Emergency drive | ?? |
| Traction of emergency drive | ?? |
| cabins data | |
|---|---|
| Typ spínacího aparátu | LPA |
| Výrobce vozů | Sigma |
| Model vozů | DIAMOND - C10D210 |
| sídlo | Kůže |
| Seat heater | Nee |
| Heater | Nee |
| klimatizace | Nee |
| Kapacita jednoho vozu | 10 |
| Počet vozů | 64 Stk |
| Vzdálenost vozů | 72 m |
| Časový interval vozů | 12 s |
| Druh garážování | Nadpodlažní |
| Umístění garážování | dolní a horní stanice |
| Směr garážování | zpětné |
| Loading direction | vpřed |
| rope data | |
|---|---|
| Rope manufacturer | Teufelberger |
| Length of haul rope | ?? m |
| Total weight of haul rope | ?? t |
| Haul rope diameter | 50 mm |
| Nominal strength of haul rope | ?? N/mm² |
| Breaking strength of rope | ?? kN |
| Tensionstation haulrope | Horní stanice |
| Tension type | Hydraulicky (regulovateln |
| Tension way | ?? m |
| miscellaneous data | |
|---|---|
| Transport uphill | 100 % |
| Transport downhill | 100 % |
| Tažná větev | pravá |
| Construction costs | ?? EUR |
| Currency (Construction costs) | ?? |
| Doba výstavby | 7 Měsíců |
| Seasontime | ❄ ☀ celoročně |
| Záchranná dráha | Nee |
| Integrated rescue system | Ano |
| Rope position control | Ano |
| Autonomní lanovka | Nee |
| Asset number (Trail map) | ?? |
Updates
Data: 20 Oct 2023
Fotografie: ??
Statistika lanovek a vleků
16555 visit(s) since 23 Dec 2016
Poslední návstěva 30 Mar 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 18211
Místo-ID: 1761
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/18211/datas.htm
Data: 20 Oct 2023
Fotografie: ??
Statistika lanovek a vleků
16555 visit(s) since 23 Dec 2016
Poslední návstěva 30 Mar 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 18211
Místo-ID: 1761
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/18211/datas.htm

Deutsch
English
Français
Italiano
Česky
Nederlands

